Jakiego użyć kleju?

LISTWY MDF - do przyklejania listew i cokołów przypodłogowych wykonanych z płyty MDF rekomendujemy klej montażowy firmy  Soudal lub Tytan na bazie żywic syntetycznych. Wszystkie łączenia (narożniki zewnętrzne i wewnętrzne) uszczelnia się akrylem białym a następnie maluje farbką.

LISTWY Z DUROPOLIMERU MD - do przyklejania listew duropolimerowych z symbolem "MD" polecamy klej montażowy do poliuretanu (patrz oferta). Szybkoschnący klej do porowatych podłoży budowlanych. Nie zawiera rozpuszczalników, jest bezwonny i bezpieczny dla elementu dekoracyjnego z duropolimeru. Nie spływa z powierzchni pionowych i sufitu. Może niwelować niewielkie nierówności podłoża. Spoina po utwardzeniu jest wodoodporna i daje się malować.

LISTWY Z DUROPOLIMERU SX - do przyklejania listew duropolimerowych z symbolem "SX" polecamy kleje montażowe do duropolimeru DecoFix (patrz oferta).

LISTWY DREWNOPODOBNE - przyklejamy do ściany na wysokiej jakości kleje do MDF-u.

COKOŁY PRESTIGE, PANELE ŚCIENNE - przyklejamy do ściany tylko listwę dolną i listwę górną. Część środkowa (płycina) jest sztywno umocowana pomiędzy tymi listwami. Do klejenia używamy wysokiej jakości kleju do MDF-u. Gdy chcemy mieć możliwość demontażu cokołu/panelu w celu malowania ściany, montujemy element przy pomocy kołeczków.